Sernik korzenny z dynią

0 (0 ocen)

  • Więcej niż 10 osób
  • Średni

Wilgotny, równiutki na wierzchu, pachnący przyprawami korzennymi, w pięknym, lekko pomarańczowym, kolorze... W sam raz na świąteczny stół i powitanie wiosny

  • Więcej niż 10 osób
  • Średni

Składniki:

  • SPóD:
    - ciasteczka korzenne (używałam kupionych w Lidlu): 150 gramów
    - masło: 50 gramów
    MASA SEROWA:
    - twaróg tłusty: 750 gramów
    - puree z pieczonej dyni: 2 szklanki
    - cukier puder: 1.5 szklanki
    - jaja: 6 sztuk
    - przyprawa korzenna: 1 łyżka
    POLEWA:
    - czekolada gorzka 90% kakao: 100 gramów
    - masło: 1 łyżka
Wystaw ocenę:

0 (0 ocen)

Zobacz również:

Serniki Desery

Sernik korzenny z dynią - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • korzenny sernik z dynią 1. Jeśli nie mamy gotowego puree z pieczonej dyni, to należy je najpierw przygotować. Dynię kroimy na kawałki, wyjmujemy pestki i wraz ze skórką wstawiamy do nagrzanego do 180 st.C piekarnika. Pieczemy około 1,5 godziny. Dynia będzie miękka wcześniej, ale dopiero po tak długim pieczeniu uzyskamy taki smak i aromat, jakiego potrzebujemy. Wyjmujemy, łyżką wyskrobujemy miąższ, który miksujemy blenderem. Odmierzamy 2 szklanki. Resztę możemy zużyć np. do spaghetti lub po prostu zamrozić.
  • 2. Tortownicę o średnicy 24 cm owijamy z zewnątrz folią aluminiową i wykładamy w środku papierem do pieczenia. Ciasteczka korzenne miażdżymy blenderem na proch, mieszamy z masłem i wciskamy w spód tortownicy. Wstawiamy na czas przygotowywania masy do lodówki.
  • 3. Twaróg mielmy trzykrotnie lub używamy juz zmielonego, z wiaderka. Dodajemy puree z dyni, mieszamy mikserem na wolnych obrotach, wbijamy kolejno jajka, po każdym chwilę miksując, dodajemy cukier puder i przyprawę korzenną. Dokładnie mieszamy. Masa będzie rzadka, ale taka być powinna. Wlewamy ją do tortownicy, którą umieszczamy w większym naczyniu wypełnionym wodą do 1/2 wysokości tortownicy, w której pieczemy sernik. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st.C i pieczemy w kąpieli wodnej 1,5 godziny. Nie sprawdzamy patyczkiem, bo sernik będzie cały czas "mokry" w środku. Dotykając wierzchu powinien on być sprężysty. Studzimy 10 minut w piekarniku, następnie wyjmujemy i, jak wystygnie zupełnie, wstawiamy na kilka godzin do lodówki, do całkowitego stężenia.
  • 4. Czekoladę roztapiamy w kąpieli wodnej, mieszamy z masłem, polewamy sernik.
Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Sprawdź dania, które zawierają też:

Czekolada Dynia Sery Ser biały

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Wielkanoc Wielkanoc

Podobne przepisy

To może cię zainteresować