Uszka drobiowe z barszczem

4.5 (171 ocen)

  • 1 godz. 10 min

To jeden z moich sposobów na wykorzystanie rosołu i mięsa z wywaru

  • 1 godz. 10 min

Składniki:

  • Barszcz: 1 - 1,5 l rosołu, 4-5 buraków lub koncentrat barszczu czerwonego, liść laurowy, ziele angielskie, majeranek, sól, pieprz, ew. ocet (najlepiej winny jabłkowy)
    Farsz: warzywa z rosołu (marchew, seler, pietruszka, cebula), mięso z rosołu, 2 łyżki masła, wegeta, natka pietruszki, pieprz ziołowy, pieprz czarny, czosnek granulowany, ok. 1/5 szklanki rosołu
    Ciasto: 1.5 szklanki mąki, łyżka miękkiego masła, letnia woda, sól
Wystaw ocenę:

4.5 (171 ocen)

Zobacz również:

Dania główne

Uszka drobiowe z barszczem - jak zrobić?
Sposób przygotowania:

  • 1. Mięso wyjęte z rosołu oddzielić od kości i posiekać drobno lub zmielić. Warzywa pokroić w bardzo drobną kostkę i dodać do rozdrobnionego mięsa.
    Całość dokładnie wymieszać.
  • 2. W małym rondelku rozgrzać odrobinę rosołu i rozprowadzić w nim masło aż do rozpuszczenia. Powstały płyn dolać do farszu. Całość doprawić wegetą, pieprzem czarnym i ziołowym, natką pietruszki i czosnkiem. Dokładnie wymieszać. Jeżeli mięso jest posiekane, to warto nieco utrzeć farsz - będzie go łatwiej nakładać.
  • 3. Buraki obrać i pokroić w drobną kostkę. Wrzucić do rosołu i gotować na małym ogniu do miękkości buraków. Doprawić majerankiem, pieprzem i solą.
  • 4. Mąkę przesiać do miski i połączyć ze szczyptą soli. Na środku zrobić małe wgłębienie. Dodać łyżkę miękkiego masła, a następnie cienkim strumieniem dolewać letnią wodę, cały czas delikatnie mieszając. Ciasto powinno mieć na tym etapie konsystencję nieco twardych i wilgotnych kluch (wtedy należy zaprzestać dolewanie wody). Zawartość miski dokładnie wymieszać i zagnieść gładkie, elastyczne ciasto.
  • 5. Ciasto rozwałkować na grubość około 2 mm. szklanka wycinać w cieście koła, następnie do każdego z nich nałożyć porcje farszu, skleić brzegi jak w przypadku pierogów, po czym zawinąć końce formując uszka.
    Wrzucić do wrzącej, osolonej wody i gotować około 15 - 20 s od momentu wypłynięcia na powierzchnię.
  • 6. Uszka wyłożyć do miseczek, podawać polane barszczem.

Porady

Do zakwaszenia barszczu najlepiej użyć obierzyn z kwaśnych jabłek - należy je dodać pod koniec gotowania. Można też użyć podanego w przepisie octu - ilość według uznania

Dodaj do książki kucharskiej Więcej przepisów autora

Zdjęcia dania dodane przez innych użytkowników

Redakcja poleca

REKLAMA

Inne przepisy tego użytkownika

Komentarze

Zobacz inne z:

Podobne przepisy

To może cię zainteresować